Mintegy 600 000 egyéni- és társasvállalkozást érintő rendeletet hozott pártunk és kormányunk. Ezek szerint márciustól minden vállakozónak 5000 Ft regisztrációs díjat kell fizetnie a Kereskedelmi és Iparkamarának. Ez, akárhogyan is számolom, hirtelenjében hárommilliárdos bevételt jelent évente a semmiért. Túl azon, hogy szinte semmit sem nyújtanak a tagoknak a beszedett pénz ellenében, ezzel mintegy visszaállítják a kötelező kamarai tagságot a vállalkozások kitörő örömére
A kamara prominens képviselője úgy odanyilatkozott, hogy… nagyon. Azt állította, hogy az a vállalkozás, amelyik nem fizeti be a regisztrációs díjat, az - de facto - nem is létezik.
Egy ekkora hülyeség már a selmeczis mélységeket ostromolja. Mert akkor mire van a Cégbíróság, vagy az önkormányzatok cégnyilvántartása? Akkor milyen alapon szedik például a vállalkozói járulékokat?
A címben feltett kérdés költői. Ugyanis az „átkosban” létezett KIOSZ-rendszer megyei, illetve területi tanácsi szinten működött (megjegyzem kiválóan, tényleges érdekképviseletet nyújtva az érintetteknek), s mint ilyen a vállalkozók (akkor még kisiparosok) befizetései a tanácsoknál csapódtak le (adó, tagdíj, stb.), bevételt eredményezve a helyi hatóságoknak. Ez a mostani ötezres ötletelés nem ilyen. Milliárdok tűnhetnek el a központi költségvetés feneketlen kútjában, egy értelmetlen, semmit sem nyújtó adminisztratív intézkedés eredményeképpen, plussz kiadást képezve az amúgy is nehézségekkel küzdő vállalkozói szférának. Meglehet egy-két kamarai vezető biztosan jót profitál majd a becsurgó milliárdocskákból.
Évente ötezer az nem is olyan sok – mondhatnánk, de itt már nem a pénzről van szó, hanem az elvekről. Egy újabb szabadrablás történik Fidesz-módra, egy újabb kotorászás a már amúgy is üresedő zsebekben.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése