Akaratlanul is ez a kérdés bukkan elő, ha az ember a Twittert, a Facebook-t, avagy pl. a Népszavát hasonlítja össze, mondjuk médiatörvényileg és nyelvészeti alapon, úgy per vulgarica-politica. Mert ugye van egy újság, annak is online változata, amelyet meg lehet fenyegetni, sőt ijesztgetni is lehet, ha úgymond nem szalonképes a belbecs, és van ugye a Twitter. Azt vajon ki a f… fogja megfenyegetni?
Mert hát ki (mi) a f… az a Twitter, hogy olyanok írogathatnak benne, mint például a „dajcstomi” fantázianevű versenyző? És egyáltalán: Ki a f… az a „dajcstomi”?
Rémlik, hogy a tévében valami olyasmit mondtak, hogy kissé „szabadszájúbb” politikus, meg valami uniós képviselő, olyan, aki másodkézből ossza a sallert és a kokit. De vajon ki a f…-tól tanulta ezt a stílust? Lehet, hogy egy bizonyos amerikás helyettes államtitkártól, aki állítólag teacherként hintette a fuckot még ’89-’90 tájékán? Meglehet! Ki a f… emlékszik már ezekre a húsz év előtti dolgokra.
Jut eszembe: Nem tudják, hogy mi a f… volt a neve annak a politikai formációnak, akiket okított annak idején ez a helyettes államtitkár? Sajnos már romlik a memóriám.
Különben is az a mondás járja, hogy a hazudósnak legalább az emlékezete legyen jó, mert ellenkező esetben minden f… rajtakaphatja.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése