"Azért van olyan sok vélemény, mert a gondolatok száma végtelen, a papír pedig nem tud tiltakozni." (Kobzi János)

2015. július 30., csütörtök

Az L. Simon


L. Simon László egy jelenség. L. Simon egy vátesz. L. Simon néz (leginkább le), L. Simon beszél (legtöbbször mellé). L. Simonnak mindent szabad, ellentétben a szellemileg korlátozottak legtöbbjével. És L. Simon még mindig a helyén, mert hiába a személyét és megnyilatkozásait övező döbbenet, ő az elmozdíthatatlan apartcsik (nevezzük inkább csörgősipkás bohócnak), s egy királyi udvartartásban ilyenekre is szükség van.

Legutóbb holmi rákellenesnek beállított, ugyanakkor mérgező barackmag kapcsán csillogtatta erényeit és azt a tényt, ha kvász van, akkor komondor hiányában az asszony vigye el a balhét. Igazán nemes jellemre vall. Picinke szőr ugyan a baracklekvárban és pálinkában, hogy az oldalborda cégének fele L. Simoné, ahogy a barackfa ültetvény és a reklámarc is az övé, de kicsire ugyan nem adunk. Meg azt is mondta az államtitkár, hogy „különben sem jó a magtörő gépünk, nem forgalmaztunk egy grammot sem, tehát az ügy nem ügy”. Érdemes figyelni a finom nüanszra, azaz a többesszámra, ami L. Simon és a tulajdon-felelősség vonatkozásában felér egy Freud-i elszólással.

De nem ez volt ez első (gyaníthatóan nem is az utolsó) ilyen baki. L. Simon a napokban, a Csontváry-kiállítás kapcsán brillírozott, amikor is azt találta a nagyérdemű képébe vágni, hogy Csontváry több alkotása is orosz állami múzeumokban van (majdnem kibökte, hogy porosodik, de még időben elharapta a szót), háborús jóvátétel gyanánt. Ezért aztán arra kéri az oroszokat – tekintettel Csontváry frenetikus sikerére – hogy tegyék lehetővé, hogy a nagyérdemű ezeket is láthassa, és mintegy üzenetként (üzeni, és pont Putyinnak?!) még hozzátette azt is, hogy „ne féljenek, visszaadjuk”. No ez volt az - bohóc ide, bohóc oda -, amit nem kellett volna mondania, ugyanis így egyértelműen értésére adta mindenkinek, hogy nem lehet sem hinni, sem megbízni a magyar kormányban. Az L. Simon-féle államtitkárokban meg főleg nem. Bizony-bizony, ilyen világban élünk. A magányugdíj-pénztári-, és a Munkácsy-einstandhoz hasonló „megvédés” manapság bármikor és bárkit utolérhet. Hende hadügyér haszonjármű-rekvirációs meglebegtetése is ezt bizonyítja.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése